reklama


Merkel w kwarantannie

BERLIN \ Niemcy w walce z COVID-19

numer 2590 - 24.03.2020Świat

Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, która w Niemczech doprowadziła do zarażenia ok. 25 tys. i śmierci 86 osób, kanclerz Angela Merkel zdecydowała się na zakazanie zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby. Z kolei, aby wspomóc niemieckie przedsiębiorstwa w czasie kryzysu, rząd federalny ma zamiar przeznaczyć ok. 500 mld euro na ten cel.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedzielę zapowiedziała kolejne kroki mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Od wczoraj w Niemczech poruszanie się po ulicy w grupach większych niż dwie osoby jest zakazane. Wyjątek od tej reguły stanowią rodziny i osoby zamieszkujące gospodarstwa domowe. Należy również zachować odstęp od innych osób wynoszący 1,5 m. – To od naszego zachowania zależy zmniejszenie się tempa rozprzestrzeniania infekcji – zaznaczyła szefowa rządu w Berlinie.

Na osoby niestosujące się do zaleceń będą nakładane wysokie grzywny. Jeszcze kilka dni temu premier Bawarii Markus Söder zwracał uwagę na to, że młodzi ludzie organizują „koronaimprezy”, które mogą być potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym.

– Postanowiono zamknąć również salony masażu, kosmetyczne, jak i fryzjerskie oraz studia tatuażuzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama