reklama


Uwaga na złodziei i oszustów!

KORONAWIRUS Przestępstwa w czasach epidemii

numer 2591 - 25.03.2020

Fakt, że większość z nas w różny sposób walczy z koronawirusem, nie odstrasza przestępców. Niektórych wręcz zachęca. W Siedlcach pojawili się złodzieje, którzy pod pretekstem dezynfekcji mieszkania wchodzą i okradają starszych ludzi. Także pospolici przestępcy nie próżnują. Przykład: włamanie do salonu fryzjerskiego w Chynowie.

O możliwych próbach okradania i oszukiwania starszych osób poinformował portal Podlasie24.pl wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce Robert Chojecki:

„Kochani, życie znów brutalnie pokazuje nam bezwzględność hien ludzkich, które wykorzystując zagrożenie epidemiologiczne życia i zdrowia, żerują na ludzkim strachu i nieszczęściu. Oszuści przebrani w kombinezony, okulary ochronne, maseczki podszywają się pod służby sanitarne i pod pozorem pomocy pukają przeważnie do osób starszych i proponują dezynfekcję ich mieszkań. Do klasycznych metod wyłudzeń i oszustw na wnuczka, na policjanta, obecna sytuacja dodała udawanie urzędnika czy służb dezynfekujących. Pojawił się haniebny proceder handlu wszelkimi rodzajami »cudownych« amuletów, a w internecie pojawiły się »cudowne« metody leczenia koronawirusa. W całej Polsce ten proceder zaczyna zbierać żniwo i – nie zawaham się użyć tego słowa – hieny nadal żerują na naiwności i strachu osób w podeszłym wieku, bardzo często ograbiając ludzi z oszczędności całego życia. Przypominam, że służby sanitarne nigdy nie działają w ten sposób, jeżeli mamy wątpliwości, zawsze się upewnijmyzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama