reklama


Maseczki potrzebne na cito

EPIDEMIA PRODUKCJA MASECZEK OCHRONNYCH

numer 2591 - 25.03.2020

Przed koronawirusem możemy się chronić, nie wychodząc z domu, stosując się do zasad kwarantanny, przestrzegając higieny i zabezpieczając się poprzez zakładanie maseczek ochronnych.

Maseczki są niezbędne przede wszystkim dla osób zakażonych i tych, które bezpośrednio się z nimi stykają, ale też musi je mieć na co dzień cały personel szpitali, służący ludziom chorym nie tylko na COVID-19. Kiedy zaczęło ich brakować, zarówno wielkie, jak i małe firmy rozpoczęły ich produkcję.

Tak zrobił KGHM. Koncern produkuje płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki chirurgiczne. W tym celu firma przestawiła produkcję w dwóch swoich zakładach.

W zeszłym tygodniu wałbrzyska fabryka Faurecia wyprodukował 50 tys. sztuk maseczek. Część została bezpłatnie przekazana personelowi medycznemu szpitala w Świdnicy, pozostałe trafiły do innych firm lub organizacji, które zgłaszały ich brak. Szyciem masek w Faurecii zajmie się specjalny zespół składający się z ponad 25 osób.

We Wleniu maseczki szyją urzędnicy. Burmistrz przyniósł z domu maszynę, potem pojawiły się następne. Wiedzą, że maseczek i kombinezonów w szpitalach będzie potrzeba coraz więcej, a środków ochrony osobistej wszędzie jest zbyt małozawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama