reklama


Pomoc dla rodaków na Wschodzie i kombatantów

numer 2591 - 25.03.2020

Stowarzyszenie Odra-Niemen, jak wiele innych organizacji pomocowych, nie może pełnić swojej misji w dotychczasowej formie. Dlatego publicznie prezentuje swoje działania i zwraca się z prośbą o wsparcie społeczne.

Mamy świadomość, jak trudna jest obecna sytuacja w Polsce. Wielu wspiera lekarzy, szpitale, bieżące potrzeby. Wielu boi się o swoją przyszłość. Jednakże nie możemy zapomnieć o naszych rodakach na Białorusi. Niestety nie było możliwe przerzucenie darów do polskich środowisk na Grodzieńszczyźnie i w Iwieńcu. Nie wiemy, kiedy taka możliwość się pojawi – na pewno nieprędko. Z rozmów telefonicznych wiemy, że sytuacja jest bardzo trudna. Dlatego ośmielamy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc” – pisze w liście otwartym Ilona Gosiewska, prezes stowarzyszenia.

Apeluje, by pomoc finansową dla Polaków na Wschodzie przekazywać na konto Stowarzyszenie Odra-Niemen podane na stronie www.odraniemen.org.

Stowarzyszenie wyjaśnia, że od 10 lat, razem z wieloma środowiskami w całej Polsce, zajmuje się kombatantami i rodakami na Kresach Wschodnich.

„W dobie koronawirusa zostaliśmy, z przyczyn obiektywnych, zablokowani z wyjazdami z darami na Białoruśzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama