Jonathan Ernst/Reuters

Pentagon ostrzega, Trump uspokaja

USA \ Drastyczny wzrost zachorowań

numer 2592 - 26.03.2020Świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że restrykcje związane z pandemią koronawirusa wywołującego COVID-19 zostaną złagodzone na Wielkanoc. Tymczasem Pentagon uważa, że epidemia może potrwać jeszcze kilka miesięcy. W USA drastycznie rośnie liczba zarażonych patogenem.

Stworzona w Białym Domu grupa zadaniowa ds. koronawirusa wydała pakiet sugestii, których podstawowym punktem jest to, że Amerykanie nie powinni wychodzić z domu bez potrzeby przez co najmniej dwa tygodnie. Jednak ten czas mija już w najbliższy poniedziałek i wiele osób zastanawia się, co robić dalej.

Donald Trump uważa, że już wkrótce będzie można złagodzić restrykcje. Podczas transmitowanej przez telewizję Fox News debaty powiedział, że ma nadzieję, że sytuacja wróci do normy w ciągu najbliższych tygodni. – Bardzo by mnie ucieszyło, gdyby kraj został otwarty na Wielkanoc – powiedział Trump. Jak dodał, ma to być możliwe dzięki temu, że Amerykanie przestrzegali wskazówek dotyczących radzenia sobie z pandemią.

Trump zaznaczył jednak, że sugestie, na których wiele stanów oparło swoje zarządzenia dotyczące walki z wirusem, zostaną poluzowane wyłącznie wtedy, gdy nie wpłynie to na rozwój zagrożeniazawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama