Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Najbardziej narażony jest personel szpitali

Dodano: 26/03/2020 - numer 2592 - 26.03.2020
Dramatyczna sytuacja nastąpiła w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc. Zakażonych koronawirusem zostało łącznie 22 osób, w tym 16 z personelu medycznego. Rozszerza się liczba osób objętych kwarantanną. Ogniskiem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, u którego wykryto zakażenie. Pacjent został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym. Po tym jak zakażenie koronawirusem stwierdzono u pierwszych pięciu osób, zdecydowano o ewakuacji 13 pacjentów leczonych na oddziale pulmonologicznym. Zostali oni przewiezieni do izolatorium w Obornikach Śląskich. – To izolatorium jest jednostką zamiejscową Dolnośląskiego Centrum
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze