Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Przekazali płyn do dezynfekcji

Dodano: 02/04/2020 - numer 2598 - 02.04.2020
Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazała 20 tys. litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski. Pierwsze darowizny wyprodukowanego przez spółkę z Grupy Kapitałowej KGHM płynu już trafiły do personelu instytucji medycznych. Koncern na bieżąco reaguje na prośby dotyczące wsparcia w powstrzymaniu epidemii. Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła firma Nitroerg produkująca płyn Nitrosept) czy maseczek i fartuchów ochronnych (KGHM Zanam). Fundacja KGHM pomogła też m.in. kupić respiratory. Do Polski przybył także pierwszy z 
     

69%
pozostało do przeczytania: 31%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze