Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Środki dla personelu medycznego

Dodano: 04/04/2020 - numer 2600 - 04.04.2020
41 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Dolnośląskiego na walkę z epidemią wywołaną przez koronawirusa. Z tej kwoty najwięcej zostanie przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej, przede wszystkim dla personelu medycznego. Kwota ta – jak mówił marszałek Cezary Przybylski – ma być przeznaczona na zakup towarów niezbędnych do walki z epidemią. Dodał, że samorząd województwa wesprze też pogotowie ratunkowe. Najwięcej pieniędzy – 16 mln zł – samorząd chce przeznaczyć na zakup środków ochrony osobistej przede wszystkim dla personelu medycznego. – Następna pozycja to aparatura medyczna. Chcemy kupić m.in. ok. 60 respiratorów, ale też inny sprzęt medyczny – mówił marszałek. Wicemarszałek województwa dolnośląskiego
     

63%
pozostało do przeczytania: 37%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze