Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Obywatelskie (nie)posłuszeństwo

Dodano: 10/04/2020 - numer 2605 - 10.04.2020
„Idziemy pobiegać do lasu, a wy nas łapcie, matoły” – napisał na Twitterze dziennikarz Kamil Durczok, co w obliczu obowiązującego zakazu wejścia na teren lasów, parków, bulwarów itp. jest jawnym nawoływaniem do łamania prawa. Można dyskutować nad sensownością zakazu leśnych spacerów, ale dopóki on obowiązuje, należy się mu podporządkować. Dziennikarz epatuje przy tym językiem pogardy i lekceważenia wobec tych, którzy pilnują przestrzegania zasad kwarantanny. Durczok wpisuje się w postawę, która jest charakterystyczna dla części ludzi, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, w myśl której nie muszę się podporządkować nakazom, jestem ponad prawem, wolno mi więcej. Ale przecież nie chodzi tylko o aspekt prawny czy językowy, ale poczucie odpowiedzialności
     

73%
pozostało do przeczytania: 27%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze