Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pamiętamy! I pamiętać będziemy!

Dodano: 11/04/2020 - numer 2606 - 11.04.2020
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
To bez wątpienia największa tragedia w powojennej historii Polski – 96 osób z polskiej delegacji i obsługi samolotu zmierzało do Katynia, aby oddać hołd pomordowanym kilkadziesiąt lat wcześniej naszym żołnierzom. Nigdy tam nie dotarli. Rządowy tupolew się rozbił, a nasza ojczyzna ponownie straciła swoje elity. W piątek minęło dokładnie 10 lat od tamtych dramatycznych wydarzeń – w całym kraju zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające. 10 kwietnia 2010 r. to jeden z tych nielicznych w życiu dni, który świadomemu obywatelowi wyrył się w pamięci. Każdy z nas potrafi odpowiedzieć na pytanie, gdzie był i co robił, gdy zaczęły napływać pierwsze komunikaty o tragedii rządowego tupolewa pod
     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze