Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Święta podczas pandemii

Dodano: 14/04/2020 - numer 2607 - 14.04.2020
fot. Pixabay/d
fot. Pixabay/d
Tegoroczna Wielkanoc z powodu epidemii koronawirusa znacząco różniła się od poprzednich. Wielu nie mogło dzielić świątecznego śniadania z członkami rodziny ani uczestniczyć w liturgiach w kościele. W wielkanocnych homiliach biskupi często odwoływali się do tej nadzwyczajnej sytuacji. Zachęcali, by spojrzeć na nią z perspektywy zmartwychwstania. – Jeździłem do wszystkich, którzy chcieli przyjąć Chrystusa. Jeździłem również do ludzi na święcenie pokarmów – mówi „Codziennej” ks. prof. Andrzej Szewciw. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przypomniał nam o zadaniu, które powinniśmy wykonywać jeszcze staranniej w czasach pandemii. Chodzi o to, by „głosić, zawsze i wszędzie, radosne orędzie o zwycięskim Chrystusie”. Duchowny
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze