Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PO prywatyzuje kolejny szpital

Dodano: 02/05/2020 - numer 2622 - 02.05.2020
SŁUŻBA ZDROWIA \ Powiat myśliborski, kierowany przez działaczy PO, rozpoczął rozmowy z Grupą Nowy Szpital Holding ze Szczecina w celu dzierżawy placówki lub sprzedania udziałów szpitala w Dębnie. Przejęcia placówki przez prywatną firmę obawiają się pracownicy szpitala i pacjenci. W ubiegłej kadencji zespół parlamentarny ds. prywatyzacji szpitali zajmował się GNSH. W okresie rządów PO-PSL w przejmowanych placówkach holding ten zwalniał pracowników i likwidował oddziały. Na stronie internetowej Grupy Nowy Szpital Holding ze Szczecina czytamy, że w jej skład wchodzi obecnie 10 szpitali w województwach lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim. Grupa prowadzi także poradnie, zakłady opiekuńczo-lecznicze i przychodnie. Grupa rozpoczęła działalność w 2008 r., a szpitale publiczne
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze