Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mafia w szpitalu Grodzkiego

Dodano: 06/05/2020 - numer 2625 - 06.05.2020
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Podwładny prof. Tomasza Grodzkiego Roman K., ordynator szpitala Szczecin-Zdunowo, jest oskarżony o przyjęcie łapówek od ponad 30 osób, na łączną kwotę 130 tys. zł m.in. za wykonanie i przyspieszanie operacji. Proces toczy się przed szczecińskim sądem od 10 lat, bo lekarz nie stawia się na rozprawy, powołując się na zły stan zdrowia. W kwietniu br. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód ponownie wystąpił o sprawdzenie, czy lekarz będzie mógł brać udział w procesie. – To dowodzi, że zjawisko korupcji w szpitalu kierowanym przez prof. Grodzkiego było normą. Można tu mówić o mafii – uważa Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. W 2008 r. wydział ds. walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze