​Rząd nie zapomina o najemcach

numer 2638 - 21.05.2020Gospodarka

MIESZKANIA Najemcy mieszkań mogą dostać dopłatę do czynszu. Już działa program Mieszkanie na Start. Jednocześnie na czas pandemii rząd przygotował projekt ustawy wprowadzającej dopłaty, które trafią do potrzebujących lokatorów mieszkań spółdzielczych, komunalnych, a nawet wynajmujących na wolnym rynku.

Z rządowych szacunków wynika, że finansowe wsparcie może trafić do niemal 150 tys. rodzin. – Mieszkanie na Start uruchomiła ustawa o dopłatach do czynszu od 1 stycznia 2019 r. Dopłaty, które finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego, są przyznawane na 15 lat najemcom nowych mieszkań budowanych we współpracy inwestora z gminą – wyjaśnia Ewa Syta, dyrektor Biura Prasowego PFR Nieruchomości.

– To pomoc dla tych, których nie stać na najem lub zakup mieszkania na rynku, a równocześnie ich dochody są zbyt wysokie, aby mogli ubiegać się o mieszkanie komunalne. Żeby dostać dopłatę do czynszu w programie Mieszkanie na Start, najemca musi spełnić ustawowo określone warunki, m.in. dochodowe – dodaje dyr. Syta.

Lokatorzy zasiedlający mieszkania PFR Nieruchomości już korzystają z tej możliwości, a wsparcie to nawet 400 zł miesięcznie. Z dopłat korzystają m.in. najemcy mieszkań w Wałbrzychuzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama