Czarni czekają na zniesienie zakazu

numer 2638 - 21.05.2020

Prezes Cerradu Enei Czarnych Radom Wojciech Stępień jest pewien, że już wkrótce Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zniesie w jego klubie zakaz transferów. Na aktualnej wersji „czarnej listy” znajduje się osiem polskich drużyn.

FIVB co jakiś czas publikuje listę klubów z obowiązującymi zakazami transferowymi. Taka kara nakładana jest w związku z zaległościami finansowymi wobec obecnych lub byłych zawodników bądź niewniesieniem odpowiednich opłat do FIVB lub konfederacji kontynentalnych.

W dokumencie z 29 kwietnia widnieje osiem drużyn z Polski. Trzy z nich – Espadon Szczecin, MKS Dąbrowa Górnicza i Budowlani Toruń – zostały już jakiś czas temu wycofane z rozgrywek. W tym gronie są jednak także m.in. Budowlani Łodź, czyli wicemistrzynie Polski z 2019 r. i piąta

drużyna poprzedniego sezonu. Wśród zespołów występujących wciąż w ekstraklasie, które mają obowiązujący zakaz transferów, jest także Enea PTPS Piła.

Na Czarnych kara została nałożona 8 kwietnia. Według nieoficjalnych informacji to efekt sporu na tle finansowym z Rosjaninem Maksimem Żygałowem, który występował w radomskiej ekipie w rozgrywkach sezonu 2018/2019. Stępień potwierdził jedynie, że chodzi o jednego z byłych zawodników jego zespołu. – Uważamy, że uregulowaliśmy wszystkie należności wobec zawodnika, który złożył na nasz klub skargę. Złożyliśmy odwołanie do Trybunału Arbitrażowego FIVB i czekamy na odpowiedźzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama