fot. Wikipedia/d

Pandemia nie wygasła, a plaże czekają na turystów

KORONAWIRUS \ Kolejne kraje przygotowują się do sezonu wypoczynkowego

numer 2639 - 22.05.2020Świat

W Hiszpanii władze wydłużyły stan zagrożenia epidemicznego do 7 czerwca. Po Włoszech także Grecja w ekspresowym tempie otwiera się na turystów.

Do 7 czerwca władze w Madrycie będą stopniowo likwidowały obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Deputowani niższej izby parlamentu po raz piąty zdecydowali się na utrzymanie stanu zagrożenia. Decyzję tę poparły partie lewicowe, a swój sprzeciw zgłosiła prawica. Socjalistyczny premier Pedro Sánchez w obawie przed odrzuceniem projektu zdecydował o wydłużeniu stanu zagrożenia jedynie o 15 dni zamiast proponowanych 30. Hiszpania jest jednym z krajów, w którym wciąż dochodzi do największej liczby zakażeń i zgonów. Od 4 maja wdrażany jest czteroetapowy plan przywracania normalności, który polega na stopniowym usuwaniu restrykcji. Rząd zakłada, że obostrzenia mają zniknąć ostatecznie do 30 czerwca.

O wiele szybciej otwierają się Włochy, które były epicentrum pandemii w Europie i w których wciąż dochodzi do licznych zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa. Rząd w Rzymie informuje, że już od 3 czerwca kraj ten jest gotowy na przyjmowanie turystów. W środę w Izbie Deputowanych Giuseppe Conte przedstawił dalszą strategię rządu na walkę z pandemią i jej skutkamizawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama