Za rok albo wcale

​IGRZYSKA \ Szef MKOl potwierdził, że powtórne przełożenie igrzysk w Tokio nie wchodzi w grę

numer 2639 - 22.05.2020Sport

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach powiedział, że rozumie stanowisko organizatorów igrzysk w Tokio, zgodnie z którym jeżeli nie będzie można przeprowadzić olimpijskich zmagań w 2021 r., to zostaną one całkowicie odwołane.

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska w Tokio zostały przeniesione niemal o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. W ubiegłym miesiącu przewodniczący komitetu organizacyjnego Yoshiro Mori przyznał, że niemożliwe jest przełożenie imprezy po raz kolejny. – Komitet organizacyjny nie może w nieskończoność zatrudniać od trzech do pięciu tysięcy osób. Nie można trzymać sportowców w niepewności. Nie można co rok kompletnie zmieniać kalendarza zawodów. Rozumiem więc stanowisko naszych japońskich partnerów – powiedział Bach na antenie BBC.

Niektórzy eksperci z zakresu medycyny uważają, że igrzyska trudno będzie przeprowadzić nawet w 2021 r., jeżeli do tego czasu nie zostanie wynaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi. – W tym zakresie w pełni polegamy na Światowej Organizacji Zdrowia. Mamy jeden priorytet – igrzyska mają być bezpieczne dla wszystkich uczestników. Nikt nie wie, jak świat będzie wyglądał za rok czy za dwa miesiące. Polegamy więc na ekspertach i wszelkie decyzje będą podejmowane w odpowiednim czasie na podstawie ich rekomendacji – podkreślił Bach.

Szef MKOl zapewnił, że wszystkie strony działają z pełnym zaangażowaniem, aby igrzyska odbyły się w 2021 r. Jednocześnie jednak analizowane są różne scenariusze, jak npzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama