​Zbrojenia w Legii

numer 2639 - 22.05.2020

Na razie tylko rozmawiamy z polskimi zawodnikami, szukamy, negocjujemy – powiedział PAP Wojciech Kamiński, trener koszykarzy Legii Warszawa. Sezon w ekstraklasie mężczyzn ma się rozpocząć 28 sierpnia.

W zakończonych przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa rozgrywkach Energa Basket Ligi zespół Legii został sklasyfikowany na 14. miejscu w stawce 16 drużyn. Na nowy sezon trzeba budować drużynę praktycznie od zera. Ważne kontrakty z klubem mają tylko trzej gracze z poprzedniego składu: Adam Linowski, Mariusz Konopatzki i Przemysław Kuźkow.

– Przede wszystkim czekamy na budżet. Liga nie opublikowała jeszcze przepisów dotyczących rodzimych zawodników w ekstraklasie. Na razie wiadomo, że zaczyna się wcześniej niż zwykle. Dlatego teraz pozostaje nam rozmawiać z zawodnikami, szukać, negocjować. Przeważnie z Polakami, bo tak czy inaczej muszą być w składzie. Na razie jednak nikt niczego nie podpisuje – zaznaczył 46-letni trener.

Początek rozgrywek sezonu 2020/2021 w Energa Basket Lidze wyznaczono na 28 sierpnia, prawie miesiąc wcześniej niż przed rokiem. – My się do tego dostosujemy. Chociaż myślę, że szczególnie w negocjacjach z zawodnikami zagranicznymi nie będzie to działało na korzyść klubów. Oczywiście, jeśli ktoś ma duże pieniądze, to ich skusi. Większość obcokrajowców będzie jednak czekała na kontrakty w lepszych ligachzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama