fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Duda o Trzaskowskim: Ja robię, on tylko mówi

KAMPANIA WYBORCZA \ Oto podstawowa różnica między obecnym prezydentem a kandydatem PO/KO

numer 2640 - 23.05.2020Polska

Prezydent Andrzej Duda miał okazję porównać siebie do Rafała Trzaskowskiego podczas sesji pytań i odpowiedzi z internautami (Q&A). Był pytany o różnicę między jego programem wyborczym a programem kandydata PO/KO w walce o Pałac Prezydencki.

Prezydent Andrzej Duda cyklicznie organizuje na swoim profilu facebookowym sesje Q&A, czyli odpowiada na pytania zadawane mu przez internautów. W czwartek dostał sporo pytań o najbliższe wybory prezydenckie, a zwłaszcza o Rafała Trzaskowskiego, swojego rywala w batalii o drugą kadencję głowy państwa. Jedno z pytań brzmiało: czym różni się program prezydenta od programu kandydata PO/KO, skoro obaj twierdzą, że nie zlikwidują programu 500+ i nie podniosą wieku emerytalnego?

– Czemu [Trzaskowski] tego nie mówił, gdy jego szef, Donald Tusk, podnosił ten wiek emerytalny razem z ministrem Kosiniakiem-Kamyszem? Jakoś wtedy nie słyszałem głosu pana Rafała Trzaskowskiego, by protestował przeciw podniesieniu wieku emerytalnego w Polsce. A przeciwko temu protestowało wtedy tak wielu ludzi… Jednym z głównych postulatów w kampanii wyborczej w 2015 r. było to, aby ten wiek z powrotem obniżyć. Dokonałem tego, składając projekt, który został przyjęty przez polski Sejm – odpowiedział prezydent.

Podkreślił, że dzięki jego działaniu dziś wiek emerytalny wrócił do poziomu sprzed jego podwyższenia.

Andrzej Duda wskazał też podstawową różnicę między nim a Trzaskowskim. – Bardzo dobre jest to stwierdzenie: „Bo on też mówi”. A ja robię – taka jest między nami różnica – skwitował Andrzej Duda.

Urzędujący prezydent RP przypomniał ponadto, że Rafał Trzaskowski jest obecnie prezydentem Warszawy. Wyborcy, przyglądając się jego działaniom w stolicy, mogą sami stwierdzić, czy sprawdzi się dobrze jako głowa państwa, czy niezawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama