Kolejny etap znoszenia obostrzeń

numer 2640 - 23.05.2020PolskaKORONAWIRUS  Wesela do 50 uczestników, a także wypracowanie zasad organizacji obozów sportowych oraz kolonii dla dzieci – m.in. te aspekty będą omawiane w resorcie zdrowia przez najbliższe tygodnie. Wedle wcześniejszych zapowiedzi plan kolejnego etapu znoszenia obostrzeń zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

W Polsce liczba chorych wynosi już blisko 21 tys., z czego prawie tysiąc osób zmarło. Pacjentów, którzy pokonali wirusa, jest z kolei ok. 8,8 tys. Nasze laboratoria przeprowadziły do tej pory ponad 720 tys. testów w kierunku koronawirusa.

W piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zorganizował konferencję prasową, na której poinformował m.in., że w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki (który nastąpi prawdopodobnie na początku czerwca) resort zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. Limit ten nie będzie uwzględniał osób z obsługi. – Nad dokładnymi wytycznymi pracuje Główny Inspektorat Sanitarny. Ministerstwo Rozwoju odbyło też wiele spotkań z branżą weselną, aby osiągnąć porozumienie – powiedział Cieszyński.

Wiceszef resortu zdrowia odniósł się również do sprawy transportu z Chin maseczek ochronnych, które nie spełniały określonych wymogówzawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama