fot. Wikipedia/d

Powrót do szkół dzieli Brytyjczyków

WIELKA BRYTANIA \ Kraje Zjednoczonego Królestwa solidarne przeciwko premierowi

numer 2640 - 23.05.2020Świat

Zgodnie z zapowiedziami brytyjskiego premiera Borisa Johnsona już za tydzień dzieci będą szykować się do szkoły. Związki nauczycielskie apelują do rządu o przemyślenie tej decyzji, a premier Szkocji Nicola Sturgeon mówi wprost, że szkockie dzieci wrócą do szkoły najwcześniej w połowie sierpnia.

Boris Johnson potwierdził, że zgodnie z harmonogramem opublikowanym w poniedziałek 1 czerwca Wielka Brytania powinna rozpocząć drugą fazę wyjścia z izolacji spowodowanej epidemią SarS-CoV-2. Według 50-stronicowego dokumentu sporządzonego przez władze za tydzień otwarte zostaną część sklepów oraz szkoły podstawowe. Jeśli w ciągu miesiąca eksperci nie odnotują gwałtownego wzrostu zakażeń, po miesiącu kraj przejdzie do trzeciej fazy. Władze w Londynie przekonują, że bezpieczeństwo uczniów szkół podstawowych jest priorytetem i otwarte zostaną jedynie te placówki, które będą w stanie dostosować się do rygorystycznego reżimu sanitarnego.

Mimo zapewnień decyzja polityków spotkała się z falą krytyki ze strony związków nauczycielskich oraz rodziców, których niepokoją statystyki. Zgodnie z raportami codziennie w kraju wykrywa się 2,5–3 tyszawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama