Sprawdzą, czy nabyłeś odporność

Epidemia Raport z Mazowsza

numer 2640 - 23.05.2020

Z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu płyną dobre wieści. Placówka przestała być największym ogniskiem epidemii na Mazowszu – jest wolna od zakażeń i wraca do normalnej pracy. Ponadto w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej od kilku dni można wykonać badanie na obecność przeciwciał do wirusa SARS-CoV-2.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie jest największym ogniskiem zakażeń na Mazowszu. Dziś sytuacja jest już opanowana. Od miesiąca nie odnotowano tam żadnego przypadku zachorowania. Od kilku dni w tamtejszym laboratorium można wykonać badanie na obecność przeciwciał do wirusa SARS-CoV-2. Już dziś wiadomo, że badanie cieszy się ogromną popularnością. – Nasi diagności laboratoryjni odbierają codziennie setki telefonów z pytaniami dotyczącymi oznaczenia przeciwciał – podkreśla rzecznik prasowa placówki Karolina Gajewska.

Skąd tak duże zainteresowanie tym badaniem? – To bardzo ważne badanie uzupełniające diagnostykę koronawirusa. Posiadanie przeciwciał może oznaczać, że badana osoba jest uodporniona na koronawirusa. Badanie wykonuje się z krwizawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama