Drogowy horror

numer 2640 - 23.05.2020Ruszyła przebudowa ronda Czterdziestolatka w centrum Warszawy, która budzi skrajne emocje. Stołeczny ratusz uruchomił specjalną stronę internetową, aby komunikować się z mieszkańcami w tej sprawie. Część kierowców wciąż uważa, że wprowadzane zmiany wpłyną negatywnie na jakość jazdy w tej części miasta.

Rondo Czterdziestolatka to najbardziej obciążone i ruchliwe rondo w mieście. Teraz wzdłuż arterii piesi przechodzą podziemiami, a samochody, tramwaje i miejskie autobusy poruszają się górą. Projekt, który rozpoczął stołeczny ratusz, jak argumentują władze, ma przywrócić pieszym centrum miasta, ale i rozszerzyć infrastrukturę rowerową.

Pomysł nie spodobał się kierowcom. Według nich doprowadzi to do zmniejszenia przepustowości Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II. Uważają, że zwężenie ulic w ścisłym centrum Warszawy, tym bardziej niedaleko dworca, może wywołać komunikacyjny paraliż. Ratusz stara się uspokajać. – W końcu centrum Warszawy będzie mogło stać się wizytówką miasta. Nie wszystkie pasy są obecnie wykorzystywane, a na zmianach skorzystają wszyscy – wyjaśnia w rozmowie z nami Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego magistratu.

Z remontem związane są tymczasowe utrudnienia. Z ruchu zostały wyłączone skrajne prawe pasy jezdni w kierunku Żoliborza na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ, połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota, Sienna i Śliskazawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama