Patronuje im nasz papież

Kobyla Głowa Pamięć o Janie Pawle II

numer 2640 - 23.05.2020

W Roku św. Jana Pawła II oraz w setną rocznicę jego urodzin warto przypomnieć historię kościółka w niewielkiej miejscowości, któremu patronuje papież Polak. Naprawdę warto go odwiedzić.

Jedziemy do Kobylej Głowy. Uwagę przyciąga tam niewielki kościółek pw. św. Jana Pawła II położony na malowniczym wzgórzu, skąd przy dobrej pogodzie ujrzymy Ślężę. Wiosenną porą świątynia otoczona jest polami rzepaku. Jej historia pokazuje, że determinacja i wiara ludzi mogą naprawdę wiele zdziałać. Czy nie jest godne podziwu to, że społeczność licząca kilkadziesiąt osób wraz z proboszczem rozbudowała własnym sumptem niewielką pocmentarną kaplicę, stawiając piękny kościół oraz dzwonnicę?

Akcenty związane ze św. Janem Pawłem II pojawiały się w tej niewielkiej parafii na skraju archidiecezji wrocławskiej na długo przed rozbudową kaplicy – już w 2003 r. Kiedy ks. Ryszard Słowiak objął tam funkcję proboszcza w 25. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, wraz z parafianami wysłał Ojcu Świętemu życzenia. Nikt nie liczył na odpowiedźzawartość zablokowana

Autor: Nikodem Prokocimski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama