Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Patronuje im nasz papież

Dodano: 23/05/2020 - numer 2640 - 23.05.2020
Kobyla Głowa to niewielka wioska licząca kilkudziesięciu mieszkańców, położona 12 km na północ od Ząbkowic Śląskich i 60 km na południe od Wrocławia. Zapragnąłem, by patronem kościoła został Jan Paweł II, wówczas Sługa Boży. Żadna świątynia w archidiecezji wrocławskiej nie miała jeszcze takiego wezwania. Rzecz działa się kilka lat po śmierci papieża Polaka. Targały mną także wątpliwości, bo jednak była to mała miejscowość, a tu taki wielki patron? – wspomina proboszcz. Jak dodaje parafianka Bożena Rynkowska, podczas budowy piętrzyły się trudności z dokumentami, pogodą, wykonawcami i funduszami. – Ostatecznie niewielka społeczność, która liczyła niespełna 100 osób, wzniosła kościół, wyposażyła go i doprowadziła do konsekracji. Bardzo się cieszymy, że się udało – mówi pani Bożena.
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze