Lewy skuteczny jak zawsze

Dodano: 25/05/2020 - numer 2641 - 25.05.2020
Robert Lewandowski zdobył 27. bramkę w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy Niemiec, a Bayern Monachium pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 5:2. Broniący tytułu Bawarczycy prowadzą w tabeli, a polski napastnik – w klasyfikacji strzelców. Lewandowski mógł dać gospodarzom prowadzenie już w 12. minucie rozgrywanego bez kibiców na trybunach spotkania w Monachium – wówczas po jego uderzeniu lewą nogą piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Bayern i tak wygrywał do przerwy 2:0 po bramkach Leona Goretzki (17. minuta) i Thomasa Müllera (41.), który asystował przy pierwszym golu. To już 17. asysta Müllera w tym sezonie. Niemiec jest coraz bliższy pobicia rekordu Bundesligi, należącego do Kevina De Bruyne’a. Belg miał ich 21 w sezonie 2014/