Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pierwsze wypłaty dla poszkodowanych w ulewach

Dodano: 23/06/2020 - numer 2665 - 23.06.2020
POMOC DLA OFIAR ŻYWIOŁU \ W  miniony weekend przez Polskę przeszła fala burz i  intensywnych opadów. W  wielu regionach wyrządzone zostały znaczne szkody. –  Dopilnujemy, aby do  gospodarstw dotkniętych skutkami ulewy pomoc trafiła jak najszybciej –  mówił wczoraj w  Bystrzycy Kłodzkiej szef KPRM Michał Dworczyk. Wsparcie finansowe może być udzielone do  kwoty 6  tys. zł. Wczoraj poszkodowane gminy zaczęły składać wnioski do  Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w  Krakowie o  zasiłki. Pierwszy przelew dla gminy Raciechowice –  w  wysokości 300  tys. zł dla 50  gospodarstw –  został już zrealizowany. W  Bystrzycy Kłodzkiej odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Wojewoda dolnośląski Jarosław
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze