Ligowcy podkręcają tempo

PKO BP EKSTRAKLASA \ Dziś początek 32. kolejki

numer 2665 - 23.06.2020Sport

Piłkarze ekstraklasy rozpoczną we wtorek 32. kolejkę. Tego dnia odbędą się wszystkie mecze w dolnej ósemce, natomiast w dwóch kolejnych rywalizować będą drużyny z grupy mistrzowskiej. W środę lider, Legia, zagra w Białymstoku z Jagiellonią, a wicelider Piast  – w Gdańsku z Lechią.

Po zakończonej w niedzielę 31. kolejce blisko mistrzowskiego tytułu są legioniści (63 pkt). Piłkarze z Warszawy pokonali wówczas Śląsk Wrocław 2:0 i w związku z porażką dzień wcześniej Piasta u siebie z Lechem Poznań 0:2 mają aż dziesięć punktów przewagi nad ekipą z Gliwic.

Wobec takiej sytuacji w tabeli pytanie dotyczy już chyba nie tego, czy Legia wywalczy tytuł, lecz raczej, kiedy tego dokona. W środę stołeczny zespół jeszcze nie zapewni sobie mistrzostwa kraju, ale może jeszcze bardziej zbliżyć się do celu. O godz. 20.30 zagra na wyjeździe z piątą w tabeli Jagiellonią.

Legioniści od początku roku imponują formą, nie wybiła ich z rytmu nawet przerwa spowodowana pandemią koronawirusa. Radzą sobie również z problemami zdrowotnymi – w meczu ze Śląskiem kontuzji już w pierwszej połowie doznali Gwinejczyk Jose Kante i reprezentant Czarnogóry Marko Vešović. Tymczasem Jagiellonia w ostatnim czasie znacznie lepiej czuje się... na wyjazdach. U siebie w dwóch poprzednich meczach zdobyła tylko punkt, a na obcych stadionach wygrała cztery razy z rzędu.

W minioną niedzielę zespół trenera Iwajło Petewa pokonał Cracovię 2:1. – Po tym zwycięstwie nie możemy jednak „odlecieć”