Korona walczy o życie

PKO BP EKSTRAKLASA \ Kielczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli

numer 2668 - 26.06.2020Sport

Rozgoryczeni i wściekli. W takich nastrojach piłkarze Korony Kielce przystąpią do dzisiejszego meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Drużyna Marcina Bartoszka zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem. Porażka będzie oznaczać wielki krok ku Fortuna I Lidze.

Po porażce z Rakowem Częstochowa na własnym boisku (0:1) Korona zmierza w kierunku pierwszej ligi. Znajdujący się w strefie spadkowej kielczanie do bezpiecznej lokaty zajmowanej przez Wisłę Kraków tracą już osiem punktów. Nic dziwnego, że nastroje w drużynie przed wyjazdem do Lubina są minorowe.

A jeszcze bardziej popsuły je dwie ostatnie porażki: wspomniana z Rakowem oraz z Górnikiem (2:3). Ta druga przegrana była o tyle bolesna, że na kilkanaście minut przed końcem meczu kielczanie prowadzili w Zabrzu 2:1.

Ostatnie wyniki i sukces Arki w spotkaniu z Zagłębiem Lubin sprawiły, że za Koroną jest tylko beznadziejny ŁKS Łódź. Tak blisko spadku zespół z Kielc nie był od momentu powrotu do elity w 2010 r.

– Mimo wszystkich przeciwności losu będziemy walczyć do końca, o honor i ten klub. Jesteśmy rozgoryczeni, wściekli i na siebie, i na te wszystkie rzeczy, które dzieją się wokół drużyny. Na dodatek mocno nas zaskoczyła decyzja komisji dyscyplinarnej, która ukarała Marcina Cebulę zawieszeniem na trzy mecze – nie ukrywał Bartoszek.

Cebula został ukarany za czerwoną kartkę, którą otrzymał w meczu z Górnikiem Zabrzezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama