Prestiżowe nagrody dla naszych dziennikarzy

numer 2669 - 27.06.2020PolskaMEDIA Członkowie zespołu „Gazety Polskiej Codziennie” w ostatnich dniach zostali uhonorowani prestiżowymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2019. Olga Doleśniak-Harczuk otrzymała Nagrodę im. Stefana Żeromskiego, z kolei Tomasz Duklanowski – Nagrodę Watergate za dziennikarstwo śledcze.

Zastępcę redaktora naczelnego miesięcznika „Nowe Państwo” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie” Olgę Doleśniak-Harczuk nagrodzono za materiał „Chodź, pokażę ci największy burdel Europy”, opublikowany w miesięczniku „Nowe Państwo”. Nagrodę im. Stefana Żeromskiego przyznaje się za publikacje o tematyce społecznej, a jej fundatorem jest BP Europa SE Oddział w Polsce.

– Przyznanie mi Nagrody im. Stefana Żeromskiego to dla mnie wielka radość, wdzięczność i zobowiązanie w jednym. Radość, ponieważ to pierwsza nagroda dziennikarska w moim życiu. Wdzięczność, gdyż jurorzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zdecydowali się wyróżnić temat trudny, który bardzo chciałam nagłośnić. Zobowiązanie, ponieważ kobiety, dzięki którym ten artykuł powstał, zasługują na to, by ich historia nie umilkła wraz z powieszeniem dyplomu na ścianie – powiedziała „Codziennej” wzruszona Olga Doleśniak-Harczuk.

W ramach Nagrody im. Stefana Żeromskiego za 2019 rzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama