​Nie ma zgody narodowej ws. atomu

numer 2669 - 27.06.2020Polska

ENERGIA Po 1989 r. niemal wszystkie ekipy rządzące dokonywały kolejnych kroków, aby zbudować elektrownię jądrową. W ostatnich dniach politycy Platformy Obywatelskiej zmienili zdanie i zaczynają przestrzegać przed tą formą produkcji energii elektrycznej.

Znany poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba umieścił na swoim Twitterze filmik, w którym zniechęcał do budowania energetyki jądrowej. W ujęciach znalazło się m.in. hasło „Nie dla atomu”. „Ludzie są przerażeni. Przede wszystkim brakiem informacji o podejmowanych przez prezydenta zobowiązaniach. Otrzymują wyłącznie pozowane zdjęcia. A w społeczeństwie jeszcze jest świeża pamięć o Czarnobylu. Potrzebna jest biała księga ws. atomu” – napisał Michał Szczerba.

Do tej pory w Polsce była ponadpartyjna zgoda co do budowy elektrowni atomowej. Deklarowała to już Unia Demokratyczna w 1990 r. Kolejne rządy kontynuowały tę politykę. W 2002 r. rząd AWS wpisał do polityki energetycznej państwa jako jeden z celów akcesję Polski do Agencji Energii Jądrowej OECD. Trzy lata później rząd SLD wpisał energetykę jądrową do polityki energetycznej państwazawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama