fot. Pixabay/d

Upały opanowały Europę

PANDEMIA \ Pogoda uśpiła czujność plażowiczów

numer 2669 - 27.06.2020Polska

W Wielkiej Brytanii ostatnie dni są najcieplejszymi w roku. W stacji pomiarowej na londyńskim lotnisku Heathrow odnotowano w piątek 32 st. C. Brytyjczycy zapomnieli o koronawirusie i tłumnie wyszli na plaże.

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem rekordowych temperatur na Wyspach. Wydany przez Met Office z powodu upałów alert trzeciego stopnia (w czterostopniowej skali) obejmuje niemal całą Anglię. Najwyższe temperatury w tym roku zanotowano także w Walii (30,7 st. C.) oraz Szkocji (ponad 30 st. C.). Dobra pogoda i fakt, że wielu Brytyjczyków nie wróciło jeszcze do pracy, sprawiły, że obywatele tego kraju tłumnie udali się na plaże. Jak donoszą media, te na południu Anglii, w szczególności w hrabstwie Dorset, były zatłoczone do tego stopnia, że dochodziło do bójek o miejsce do leżenia. Na drogach dojazdowych tworzyły się wielokilometrowe korki.

W takim tłoku niemożliwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu między ludźmi, który wciąż obowiązuje w tym kraju. Dlatego naczelny lekarz Anglii Chris Whitty ostrzegł, że jeśli ludzie nie będą przestrzegali tego nakazu, to liczba zakażeń znów zacznie wzrastać, a cały wysiłek pójdzie na marnezawartość zablokowana

Autor: Beata Mańkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama