​Atrakcje Mazowsza

numer 2669 - 27.06.2020Zaczęły się wakacje, ale nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dłuższe wojaże. W dobie epidemii wielu zrezygnuje z wyjazdów do innych krajów. Dla wszystkich dostępne są choćby w weekendy atrakcje Mazowsza. Region jest pełen ciekawych miejsc od zabytków po tereny do turystyki pieszej, rowerowej czy po prostu wakacyjnej włóczęgi. Oto dwa takie miejsca.

Puszcza Kampinoska

To park narodowy pod ręką, bo leżący w centrum Mazowsza i dosłownie graniczący z Warszawą. To miejsce, gdzie można znaleźć spokój lasu, uprawiać turystykę pieszą i rowerową, zetknąć się z historią. Głównym szlakiem turystycznym w Kampinoskim Parku Narodowym jest szlak czerwony wiodący ze wschodu na zachód. Na trasie znajdziemy wszystkie charakterystyczne typy krajobrazu puszczy, z wyjątkowo efektownymi odcinkami na pograniczu wydm i bagien. Bardzo dużo lasu z fragmentami starodrzewu, zwłaszcza w dwóch największych obszarach ochrony ścisłej: Sieraków i Krzywa Góra. Wczesnośredniowieczne grodzisko „Zamczysko” i kilkusetletni Dąb Kobendzy. Słynna Sosna Powstańców 1863 r., pamiątki z okresu II wojny światowej: cmentarz-mauzoleum Palmiry i cmentarz partyzancki w Wierszach. W Brochowie obronny kościół renesansowy z XVI w., a w Tułowicach szlachecki dwór klasycystyczny z ok. 1800 r.

Na przebycie całego szlaku potrzeba co najmniej dwóch dni. Korzystając ze szlaków łącznikowych, można podzielić trasę na kilka wycieczek jednodniowych i przebyć ją na ratyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama