​Mogą być mistrzem już w niedzielę

numer 2669 - 27.06.2020

Legia Warszawa w sobotę gra ze swoim najgroźniejszym rywalem w tym i poprzednim sezonie – Piastem Gliwice. Jeśli wygra, to trener Aleksandar Vuković chyba pozwoli swoim graczom dzień później otworzyć po piwie i zasiąść przed telewizorami. Jeśli bowiem będący w dobrej formie Śląsk Wrocław wygra z Lechem Poznań, to legioniści będą mistrzami Polski.

Niedzielę na pewno będziemy mieć wolną. Po intensywnym tygodniu zawodnicy dostaną dwa dni wolnego. W niedzielę, jak zawsze zresztą, obejrzę mecz ligowy, szczególnie, że będzie to mecz z drużyną, z którą będziemy wkrótce grać. Wiem, do czego zmierzamy, ale nic poza planowanym treningiem i spotkaniem z Piastem Gliwice, nie planuję. Wiem, że będę oglądał mecz w niedziele, bo zawsze je oglądam – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Vuković.

Żeby było co świętować, Legia musi najpierw pokonać Piasta, co nie udało się jej podczas ostatniego przed pandemią meczu na początku marca. Po czerwonej kartce dla José Kanté Legia grała wtedy już od 10 min w osłabieniu i przegrała 1:2. Rok temu Piast na finiszu rozgrywek zdeklasował Legię i innych ligowych rywali, pewnie zdobywając mistrzostwo Polski. W tym roku sytuacja się już raczej nie powtórzy. W rundzie finałowej zespół trenera Waldemara Fornalika gra słabo i na pięć kolejek przed końcem sezonu traci do Legii aż 11 pktzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama