fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Wielokrotnie karany kierowcą autobusu w stolicy

ZGROZA \ Kto wozi warszawiaków?

numer 2670 - 29.06.2020Polska

Czwartkową katastrofę drogową na odcinku trasy S8 w Warszawie spowodował wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe, niedoświadczony kierowca, który w niejasnych okolicznościach został zatrudniony w Warszawskim Transporcie Publicznym. Radni PiS zażądają wyjaśnień od prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

W czwartek w Warszawie doszło do mrożącego krew w żyłach wypadku autobusu komunikacji miejskiej, w wyniku którego jedna osoba straciła życie, a 17 zostało rannych. Tomasz U., kierowca autobusu, był pod wpływem amfetaminy, o czym poinformowała warszawska prokuratura. – Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Przyznał się do tego, że zażył amfetaminę, zanim rozpoczął zmianę, zanim wsiadł do autobusu – powiedziała PAP Mirosława Chyr, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W sobotę sąd zdecydował o areszcie dla Tomasza U., przychylił się do stanowiska prokuratury, która wskazywała na ryzyko podjęcia ucieczki przez podejrzanego. W kabinie pojazdu prowadzonego przez U. znaleziono torebkę z amfetaminą, dlatego prokurator przedstawił mu też zarzut posiadania substancji psychoaktywnej. Kierowcy grozi kara łączna do 15 lat więzienia.

Prokuratura chce także wyjaśnić, w jaki sposób Tomasz Uzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama