Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Najważniejsze jest pobudzenie gospodarki

Dodano: 29/06/2020 - numer 2670 - 29.06.2020
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sytuacja budżetu jest dobra, a rząd nie ma planów podnoszenia podatków. Nadal jednak będą podejmowane działania mające na celu ożywienie gospodarki – mówi „Codziennej” minister finansów Tadeusz Kościński. Kryzys wywołany pandemią COVID-19 odcisnął swoje piętno nie tylko na funkcjonowaniu gospodarki, lecz także na budżecie państwa. W ostatnich miesiącach zanotowano ubytek przychodów podatkowych, przy jednoczesnym wzroście wydatków na wsparcie przedsiębiorstw w ramach tarcz antykryzysowej i finansowej. Jak obecnie wygląda stan finansów państwa? Mimo realizacji zwiększonych potrzeb wynikających z działań osłonowych i wspierających gospodarkę sytuacja płynnościowa budżetu jest korzystna. Wynika to m.in. z tego, że na początku 2020 r. stan finansów
     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze