Klamka zapadła

numer 2670 - 29.06.2020

To już pewne. Od 1 sierpnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego zapłacą więcej za odbiór śmieci. Miesięcznie będzie to koszt 29 zł od osoby, a w przypadku niesegregowania odpadów – dwukrotnie więcej.

Przypomnijmy, że od 1 lipca nie będzie możliwości niesegregowania śmieci. Umowa miasta z firmą świadczącą usługi odbioru odpadów obowiązuje do 30 czerwca.

Na ostatniej sesji Rady Miasta grodziscy radni przyjęli uchwałę w sprawie obsługi systemu śmieciowego w Grodzisku. Mieszkańcy będą płacić 29 zł miesięcznie od osoby. Grodziszczanie, którzy samodzielnie kompostują odpady, zapłacą mniej – 26 zł od osoby.

– Za niedostosowanie się do obowiązku segregacji odpadów trzeba będzie zapłacić podwyższoną kwotę. Jeśli otrzymamy sygnał od firmy odbierającej śmieci, że dane gospodarstwo nie segreguje odpadów, nałożymy trzymiesięczny obowiązek płacenia przez każdego członka rodziny po 58 zł – mówi w rozmowie z „Dodatkiem Mazowieckim” Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego. Magistrat prowadzi kampanię informacyjną, stara się dotrzeć do mieszkańców i przestrzec ich przed konsekwencjami niesegregowania odpadów.

Wydział Gospodarki Odpadami informuje o konieczności złożenia nowych deklaracji o przystąpieniu do segregacji odpadów.

Warto wspomnieć, że w ogłoszonym przez miasto przetargu Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman zażyczyło sobie niespełna 9,9 mln zł, a firma Jarper obsługę systemu śmieciowego wyceniła na nieco ponad 9 mln złzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama