​Tęczowy Tydzień za nasze pieniądze

numer 2670 - 29.06.2020

Dolnośląskie Centrum Filmowe, instytucja kultury samorządu województwa dolnośląskiego, postanowiła zorganizować Tęczowy Tydzień. Przyjrzyjmy się filmom, które w jego ramach zostaną zaprezentowane.

Krewetki w cekinach” to komedia opowiadająca o amatorskiej drużynie piłki wodnej, złożonej z homoseksualistów, która chce wystartować w zawodach Gay Games, finale gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji.

Kolejna pozycja to „Nina”. Kobieta, która ma kochającego męża, ale nie może zajść w ciążę. Małżeństwo postanawia więc wynająć surogatkę. Jakby tego było mało, surogatka Magda jest… lesbijką, a między Niną i Magdą nawiązuje się romans.

Krew w żyłach mrozi jednak opis filmu „Mandarynka”, który DCF wyświetli 30 czerwca. „Transseksualna prostytutka Sin-Dee wychodzi z aresztu i dowiaduje się od swojej najlepszej przyjaciółki, że jej chłopak ją zdradził, w dodatku z biologiczną kobietą. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles, aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek”. W filmie główną rolę gra Kitana Kiki Rodriguez, która jest amerykańską aktorką transpłciową. Z kolei w filmie „Życie Adeli: Rozdział 1 i 2” tytułowa bohaterka ma 15 lat i uczęszcza do liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks i miłosne rozczarowanie. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkrywa swoje lesbijskie pragnieniazawartość zablokowana

Autor: Nikodem Prokocimski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama