O tym i owym

numer 2670 - 29.06.2020

Webinar

Totalitaryzm a wolność religijna

29 czerwca o godz. 18 na profilu Centrum Historii Zajezdnia w serwisie Facebook odbędzie się webinar zatytułowany „Konfrontacje z totalitaryzmami a kształtowanie się wolności religijnej”. Wydarzenie jest otwarte, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Uczestnicy webinaru będą mogli zadawać pytania prelegentom. Obrona wolności religijnej istotnym czynnikiem sprzeciwu wobec totalitaryzmów: zarówno systemu komunistycznego, jak i nazistowskiego. Nierzadko była to oddolna potrzeba egzystencjalna ludzi, a nie tylko działanie organizacji kościelnych. Podczas dyskusji poruszone zostaną kluczowe wątki dotyczące wymiarów wolności religijnej, m.in., jakie są jej źródła, jaka jest różnica między perspektywą polską i niemiecką oraz jak polskie i niemieckie rozumienie wolności religijnej ma się do europejskich uregulowań w tej materii.

W dyskusji udział wezmą: prof. Gert Pickel, niemiecki socjolog i politolog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie w Lipsku na Wydziale Teologicznym, gdzie zajmuje się socjologią Kościoła i religii, oraz profzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama