Koronawirus zabił pół miliona osób

numer 2671 - 30.06.2020ŚwiatPANDEMIA Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 10 mln osób na świecie. W wyniku ogłoszonej w marcu br. pandemii SARS-CoV-2 życie straciło już pół miliona chorych.

Chiny poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o pojawieniu się nowej choroby, która przypomina zapalenie płuc, 31 grudnia ub.r. Wkrótce ustalono, że wywołuje ją koronawirus SARS-CoV-2, a chorobie nadano nazwę COVID-19. Początkowo epidemia była lokalna, dotyczyła tylko mieszkańców miasta Wuhan, gdzie odkryto pierwsze przypadki, ale bardzo szybko rozeszła się na inne państwa. Dziś zakażenia COVID-19 odnotowano już w co najmniej 188 krajach.

Według naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na całym świecie potwierdzono już 10 mln infekcji. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że jest to bardzo zaniżona liczba. 10 mln to bowiem liczba osób, które poddały się testowi na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Tymczasem COVID-19 w większości przypadków przechodzi się bezobjawowo i chory może nawet nie zauważyć, że zachorował. W wielu biedniejszych krajach służba zdrowia nie ma też możliwości testowania wszystkich, którzy powinni być przetestowani, więc wielu chorych nigdy nie trafiło do statystykzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama