​Przybysze z Pakistanu przywożą koronawirusa

numer 2672 - 01.07.2020ŚwiatLONDYN Około połowę osób, u których po przybyciu w ostatnich miesiącach do Wielkiej Brytanii wykryto koronawirusa, stanowią przyjezdni z Pakistanu. Eksperci apelują do władz w Londynie o zwiększenie kontroli osób z państw „wysokiego ryzyka”.

Od 1 marca do Wielkiej Brytanii przyleciało ponad 65 tys. osób z Pakistanu, w którym codziennie rejestruje się 4 tys. nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Według dziennika „The Telegraph” to właśnie z tego południowoazjatyckiego kraju pochodzi połowa importowanych na Wyspy przypadków SARS-CoV-2. Pojawiły się też doniesienia o tym, że część przybyszów niemal natychmiast po przekroczeniu brytyjskiej granicy udaje się do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej.

Dr Bharat Pankhania, wykładowca Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Exeter, powiedział „The Telegraph”, że brytyjski rząd powinien skoncentrować swoje wysiłki na sprawdzaniu osób z krajów „wysokiego ryzyka”, a nie na obowiązku ogólnej kwarantanny, która nie przewiduje powszechnych testów i ścisłej kontrolizawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama