fot. arch./d

Tak działają tęczowi barbarzyńcy

SZCZECIN \ Zdewastowano patriotyczny mural

numer 2682 - 13.07.2020Polska

Tak wygląda tolerancja w wykonaniu barbarzyńców spod znaku LGBT – mówi Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości. W piątek wczesnym rankiem działacze LGBT po raz kolejny zniszczyli patriotyczny mural w Przecławiu koło Szczecina. – Najbardziej na muralu przeszkadzali im Piłsudski, Sobieski i napis: „Bóg, Honor, Ojczyzna” – mówi Woźniak.

Mural w Przecławiu wykonano trzy lata temu. Został sfinansowany przez szczecińską Fundację Polskich Wartości i gminę Kołbaskowo. Był dobrze widoczny dla tysięcy kierowców, bo został wykonany w Przecławiu przy ruchliwej drodze prowadzącej ze Szczecina do granicy w Kołbaskowie.

Jak mówi Wojciech Woźniak, do tworzenia muralu została zaangażowana trudna młodzież z Przecławia. – To byli chłopaki, którymi nikt się nie interesował – mówi Woźniak. – Udało mi się ich przekonać, że warto zrobić coś dobrego. Kilkunastu z nich zaangażowało się w wykonanie tego muralu. Najpierw postawiliśmy kilkudziesięciometrowy mur wzdłuż ulicy, a potem namalowaliśmy mural przedstawiający hasła patriotyczne, a także wizerunek Jana III Sobieskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego – dodaje.

Wielu chłopaków z Przecławia zaangażowało się na stałe w działalność fundacji. Pomagają przy organizowaniu cyklicznego wydarzenia „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Kilka tysięcy paczek co roku przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą fundacja zawozi rodakom na Litwie. – Poprzez działalność fundacji część z nich trafiła do Wojska Polskiego i broni naszych granic i nas. Pozakładali rodziny. Wyszli na ludzi, a kiedyś byli postrachem Przecławia. Dlatego tym bardziej jest to przykre, że dla tych, którzy ten mural zniszczyli, nie ma to znaczeniazawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama