Sezon urlopowy wystartował

WAKACJE \ Turyści zapominają o pandemii

numer 2682 - 13.07.2020Gospodarka

Te wakacje są inne niż wszystkie. W związku z pandemią na całym świecie obowiązują mniejsze lub większe obostrzenia sanitarne, a tegoroczny sezon zaczął się później niż zazwyczaj. Mimo to Polacy dość chętnie korzystają z wakacyjnych uroków.

Mazurskie miejscowości turystyczne zatłoczone są tak, jakby pandemii koronawirusa nigdy nie było. Wolnych miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo, a jachty w firmach czarterowych są na ogół zarezerwowane do końca sezonu. Wprawdzie w związku z epidemią turyści proszą o kwatery z oddzielnymi wejściami i dopytują o zasady sanitarne, to jednak gdy się już rozgoszczą, integrują się jak w poprzednich latach, a dystans społeczny całkowicie zanika.

Liczba odwiedzających Mazury nasila się szczególnie w weekendy. W soboty i niedziele trudno wynająć sprzęt wodny, a aby zjeść posiłek w restauracji, trzeba odczekać dłuższy czas.

Chociaż początek sezonu na to nie wskazywał, to również w Zakopanem z dnia na dzień przybywa turystów. Brakuje grup zorganizowanych, które zazwyczaj były obecne w lipcu w stolicy Tatr, za to przeważają turyści indywidualni oraz rodziny. – Gości jest zdecydowanie mniej w porównaniu z początkiem wakacji w ubiegłych latach, ale wydaje się, że turystyka zaczyna odżywaćzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama