Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Coraz więcej aut na gaz

Dodano: 15/07/2020 - numer 2684 - 15.07.2020
MOTORYZACJA \ W Polsce rośnie liczba samochodów zasilanych gazem płynnym. Używamy już 2,7 mln takich aut. To jedyne z paliw kopalnych, którego używanie jest korzystniejsze pod względem podatkowym od innych. Od stycznia ub.r. do cen benzyny i oleju napędowego doliczana jest tzw. opłata emisyjna w wysokości 80 zł za tysiąc litrów. Nie obowiązuje ona jednak dla uzyskiwanego przy rafinacji ropy gazu płynnego (LPG). Od lat cena litra tego gazu stanowi niespełna połowę ceny litra benzyny. W 2019 r., tankując 35 l benzyny EU 95, kierowca pojazdu płacił średnio 175,4 zł. Kupując w zamian autogaz, którego spalanie jest o ok. 15 proc. większe, na 40,3 l wydał tylko 86,5 zł. Nie powinna więc dziwić rosnąca popularność samochodów osobowych wyposażonych w 
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze