Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Terapia osoczem przynosi efekty

Dodano: 15/07/2020 - numer 2684 - 15.07.2020
Pierwsze na świecie duże badanie kliniczne dokumentujące skuteczność stosowania osocza w leczeniu chorych populacji europejskiej na COVID-19 rozpoczęło się pod koniec kwietnia we Wrocławiu. Są już pierwsze wyniki. Osocze podano 25 chorym hospitalizowanym w szpitalach jednoimiennych we Wrocławiu, w Bolesławcu i Wałbrzychu. Wstępne obserwacje są obiecujące. U 65 proc. pacjentów po kilku–kilkunastu dniach od pierwszego podania nastąpiła wyraźna poprawa parametrów oddechowych. Chorzy nie wymagali dalszej hospitalizacji. U pozostałych nie było odpowiedzi na leczenie i nie zmieniła tego druga dawka osocza – informuje nas Monika Kowalska, rzecznik prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Projekt pt. „Zastosowanie osocza ozdrowieńców w 
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze