​Mimo pandemii nie ograniczamy wydatków

numer 2697 - 30.07.2020GospodarkaKONSUMENCI Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą EY Polska, jedynie niespełna 26 proc. polskich gospodarstw domowych zdecydowało się na ograniczenie wydatków. Większość Polaków stara się funkcjonować jak dotychczas i nie decyduje się na oszczędności.

W badaniu zachowań konsumenckich EY Future Consumer Index 16 proc. ankietowanych Polaków przyznało, że pandemia w znacznym stopniu jest dla nich dotkliwa i dlatego muszą wprowadzać oszczędności w domowych budżetach. To też osoby, które z pesymizmem patrzą w przyszłość, dlatego duża część z nich w dalszym ciągu zamierza zmniejszać wydatki i wprowadzać oszczędności. Negatywne skutki pandemii obserwuje też niespełna 10 proc. ankietowanych Polaków, którzy choć nie są nią bezpośrednio dotknięci, to z obawą patrzą w przyszłość i martwią się o swoje rodziny.

Największa grupa – stanowiąca 43 proc. badanych – przyjmuje postawę „Stay calm, carry on/Zachowaj spokój i kontynuuj”. To osoby, które ani nie zmniejszają, ani nie zwiększają swoich wydatków i raczej niepokoją się tym, że inni mniej chętnie wydają pieniądzezawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama