​Zwężona Górczewska

numer 2697 - 30.07.2020

Zakończył się remont ostatniego fragmentu ul. Górczewskiej w Warszawie. I chociaż stołeczny ratusz chwali się efektami przeprowadzonych prac, to optymizm znika, gdy spojrzy się na odcinek ulicy po przekroczeniu wiaduktu kolejowego.

Stołeczny magistrat zachwala efekty remontu odcinka ul. Górczewskiej. – Mamy więcej zieleni, nowe chodniki antysmogowe, mamy nową ścieżkę rowerową, zostały uporządkowane miejsca do parkowania i jest ich więcej. Wszystko to w sposób jak najbardziej nowoczesny – mówił podczas otwarcia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Przypomnijmy, że remont ul. Górczewskiej był związany z rozbudową II linii metra. Na Woli powstały trzy nowe stacje podziemnej kolejki, w ciągu ul. Górczewskiej wybudowano dwie. Prace związane ze zwężeniem jezdni były prowadzone na odcinku do ul. Młynarskiej, do wiaduktu kolejowego. Zlikwidowano buspas, pozostały na jezdni dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

W zasadzie w optymizmie ratusza nie byłoby nic zaskakującego, gdyby nie to, że jeszcze w kampanii na urząd prezydenta Warszawy w 2018 r. ówczesny kandydat Rafał Trzaskowski, zapytany przez dziennikarzy, stwierdził, że zwężenie ul. Górczewskiej to nie jest najlepszy pomysł. – Na pewno zwężenie na Górczewskiej to nie jest dobry pomysł. Sprawa budzi kontrowersje, zdaję sobie z tego sprawę. Najważniejsze, by przeprowadzić konsultacje z warszawiakami – mówił wtedy stanowczo Rafał Trzaskowski.

W pamięci obecnych na konferencji pozostał komentarz jednego z dziennikarzy, który powiedział wówczas, że konsultacje, o których mówił kandydat, już się odbyłyzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama