​Trump przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu

numer 2699 - 01.08.2020ŚwiatUSA W czasie briefingu prasowego w Białym Domu prezydent Donald Trump odniósł się do propozycji przełożenia terminu wyborów prezydenckich. Po raz kolejny podkreślił, że głosowanie korespondencyjne to okazja do sfałszowania ich wyników.

Epidemia koronawirusa mocno skomplikowała organizację tegorocznych wyborów prezydenckich w USA. Niektóre stany, głównie rządzone przez lewicę, zdecydowały już, że głosowanie odbędzie się wyłącznie w formie korespondencyjnej. To z kolei nie podoba się wielu członkom Partii Republikańskiej, którzy obawiają się, że wyniki takiego głosowania będzie łatwo sfałszować.

Prezydent Trump zasugerował na Twitterze, że wybory powinno się przełożyć na czas, aż sytuacja epidemiologiczna unormuje się na tyle, że możliwe będzie przeprowadzenie głosowania w lokalach. Kiedy dziennikarze zapytali go o to na briefingu prasowym, potwierdził, że obawia się masowych oszustw, które umożliwi głosowanie zdalne. Stwierdził ponadto, że głosowanie korespondencyjne może sprawić, iż wyniki zostaną podane z dużym opóźnieniem. – Wysyłacie setki milionów kart do głosowania. Do kogo one trafiają? – spytał dziennikarzy Trump. – Chodzi o zdrowy rozsądek. Chcę wyborów i chcę poznać ich wyniki bardziej niż wyzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama