Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kochał Polskę, żył Polską i dla Polski

Dodano: 17/08/2020 - Numer 2711 - 17.08.2020
Tablica upamiętniająca Kornela Morawieckiego, założyciela Solidarności Walczącej, polityka, marszałka seniora Sejmu, w obecności rodziny i wielu gości została odsłonięta 15 sierpnia na dworcu PKP w Obornikach Śląskich. W uroczystości wzięło udział ponad 100 osób, w tym senator Marek Komorowski, poseł Agnieszka Soin, władze samorządowe i lokalna społeczność. Odsłonięcie tablicy wpisało się też w część wyścigu kolarskiego Korona Kocich Gór, który po raz pierwszy odbywał się jako Memoriał im. Kornela Morawieckiego. Inicjatorem umieszczenia tablicy było stowarzyszenie Lipówka. To lokalna organizacja z miejscowości Wielka Lipa, które zajmuje się realizacją różnego typu projektów infrastrukturalnych, społecznych i sportowych. Jak mówił nam
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze