Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ceny za komunikację pójdą w górę

Dodano: 18/08/2020 - Numer 2712 - 18.08.2020
Mieszkańców Płocka czekają kolejne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Władze spółki tłumaczą decyzję m.in. mniejszymi wpływami ze sprzedaży biletów w związku z pandemią koronawirusa. Od 1 września płocczanie zapłacą więcej za bilety autobusowe komunikacji miejskiej. Bilet jednorazowy zamiast 3,20 zł będzie kosztował 3,60 zł. Ceny biletów miesięcznych też pójdą w górę. Za 30-dniowy bilet mieszkańcy nie zapłacą jak do tej pory 90 zł, ale już 110 zł. Są tą decyzją oburzeni. Zwłaszcza że w maju ubiegłego roku też podwyższono ceny biletów za przejazd komunikacją miejską. Przewoźnik tłumaczy się spadkiem dochodów z biletów spowodowanym obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. – Decyzja, która została podjęta, nie była łatwa. Pandemia ją nie tyle przyspieszyła, co 
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze